Головна » 2017 » Листопад » 14 » НЕБЕЗПЕКИ ОСТЕРІГАЙСЯ І ЗДОРОВИМ ЗАЛИШАЙСЯ
19:52
НЕБЕЗПЕКИ ОСТЕРІГАЙСЯ І ЗДОРОВИМ ЗАЛИШАЙСЯ

У період з 23 жовтня в ЗДО «Світлячок» проходить Місячник безпеки. Метою його проведення є: донести до свідомості дітей розуміння про цінність, неповторність кожної людини, викликати в них бажання опікуватись власним здоров’ям, цінувати особисту безпеку та життя.

Діти – допитливі та наївні, вони ще не здобули негативного досвіду. Саме тому ризик, що вони потраплять у небезпечну ситуацію, дуже великий. Крім того, відомо: часто повторювані заборони на дітей не діють. Тому дорослі мають шукати підходи до дитячої свідомості, щоб спонукати їх замислюватися над власними вчинками, формувати у малечі свідоме розуміння наслідків необачної поведінки. Адже причиною загрозливого становища є: незнання чи нехтування елементарними правилами безпеки, недостатня інформованість щодо поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій, відсутність практичних навичок самодопомоги.

Запорукою успішного проведення Місячника безпеки в ЗДО «Світлячок» є ефективна організація освітнього процесу, робота з педагогами та батьками.

Під час проведення Місячника безпеки було проведено ряд заходів:

- проведено огляд приміщень, горищ, переходів та території, згідно з вимогами безпечної роботи та правил пожежної безпеки;

  • тематична виставка літератури, брошур, альбомів з теми: «Безпека життя»;
  • консультація для педагогів «Завдання, організація та методи проведення Місячника безпеки, складання календарного планування;
  • практичні заняття з працівниками закладу – надання першої допомоги при опіках, при переломах, при травмах голови; вміння користуватись засобами індивідуального захисту;
  • проведено роз’яснювальну роботу серед батьків “Дитина сама вдома», «Поведінка дитини в небезпечних ситуаціях»;
  • проведено конкурс малюнків «Обери життя"

    

Під час проведення роботи з дітьми педагоги намагалися дати знання вихованцям про небезпечні предмети, причини виникнення пожежі, елементарні дії під час пожежі, поняття про переходи, дорожні знаки для пішоходів, правила поведінки в транспорті та біля дороги, знання правил поводження з незнайомцями та уявлення про наслідки забав у небезпечних місцях; вміння дружити та запобігати сваркам. Дошкільнята отримали ширші знання про отруйні гриби, ягоди, рослини, поводження з тваринами.

Пам’ятаючи, що в процесі навчання та виховання у вихованців можуть виникнути безпідставні страхи, може підвищитись рівень тривожності, педагоги постійно стежать за емоційно-психологічним станом дітей, своєчасно визначають та діагностують рівень світосприйняття дошкільнятами, щоб не перейти тонку межу, коли заняття з безпеки завдаються більше шкоди, ніж приносять користі.

Якнайбільше уваги педагоги приділяють формам роботи, що спонукають вихованців самостійно шукати виходи з непростих ситуацій, приймати виважені та продумані рішення. Дитина повинна в повному обсязі засвоїти навички безпечної життєдіяльності й усвідомити, що її життя та здоров’я – це найдорожче багатство.

Сподіваємось, що ці знання можуть убезпечити наших вихованців від небезпечних ситуацій.

 

Катерина Захаревич,

завідувач ДНЗ «Світлячок»

Переглядів: 181 | Додав: Стахій | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar