Головна » 2015 » Травень » 28 » Крок до школи
19:11
Крок до школи

На виконання річного плану роботи, з метою перевірки стану підготовки дітей до навчання у школі у ДНЗ «Світлячок» с. Нельгівка було проведено два моніторинги за такими напрямками: «Математика та логіко-математична компетентність» та «Мовленнєвий розвиток і сходинки до грамоти». Засвоєння програми дозволяє випускникам ДНЗ успішно навчатись у школі. Тести та завдання, використані на моніторингах, було підібрано відповідно до програмових вимог.  Моніторинг з розвитку мовлення та грамоти проводила вихователь Злат’єва Л. І. за присутності вчителя початкових класів Степаненко Н. І., з математики – Громут М. М. за участі Самойленко Н. В. Участь у ньому взяли майбутні першачки.

У ході моніторингу було виявлено, що наші старші дошкільнята вміють лічити, знають послідовність та позначення перших десяти чисел натурального ряду, вміють визначати суміжні числа, знають склад чисел з двох менших. Діти розпізнають геометричні фігури, поділяють їх на групи, порівнюють предмети за формою, використовуючи геометричну фігуру як еталон. Майбутні першокласники вміють орієнтуватись у просторі та часі, розв’язувати задачі за ілюстраціями та числовими прикладами.

Мовлення у дошкільнят розвинене на достатньому рівні. Діти успішно складали невеличкі розповіді за сюжетними картинками, вживаючи різні частини мови, правильно ставили відмінкові та родові закінчення; вміло складали речення та словосполучення, добирали протилежні за значенням слова, робили звуковий аналіз слів.

Моніторинг показав, що програма з математики виконана на 83%, а з розвитку мовлення та грамоти – на 80%. Рекомендовано вихователям більшу увагу приділити звуковому аналізу слів та розв’язуванню математичних задач за ілюстраціями та числовими прикладами.

    

Переглядів: 296 | Додав: Стахій | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar