Вплив комп’ютера та телевізора на дітей

Дети и интернет: опасность вредных сайтов

Дитина і телевізор … Телевізор давно і міцно увійшов у життя сучасної людини. І, звичайно ж, у життя дитини. Дитина, що дивиться телевізор — абсолютно рядове явище в сучасному світі. І далеко не завжди батьки замислюються про те, чи можна дітям дивитися телевізор і в яких кількостях. Щоб відповісти на ці питання, необхідно знати, яким же вплив телевізора на дітей.

Чому ж діти так люблять телевізор? Психологи пояснюють цей факт тим, що зображення на екрані часто відволікає дитину від реального світу. І якщо, наприклад, при поході в кінотеатр дитина в повній мірі усвідомлює нереальність того, що відбувається на екрані, то вдома він отримує нову інформацію з екрану телевізора в абсолютно звичною для нього домашній обстановці, а не в кінозалі. Саме це і плутає мозок малюка, примушуючи брати за реальну дію все, що відбувається на екрані телевізора. Дитині дуже складно самостійно самоусунутися від того, що відбувається на екрані, внаслідок чого цей дивовижний ефект багаторазово посилюється.

Дуже багато суперечок викликає питання «телевізор і немовля». Багато батьків вважають, що зовсім маленькі дітки до певного віку взагалі не сприймають того, що відбувається на екрані. Почасти така точка зору вірна — діти в силу своїх вікових особливостей не здатні вловити суть дій не тільки на екрані, але і в житті. Проте численні дослідження довели, що вже місячні діти здатні концентрувати увагу на рухомій зображенні телевізора. І подібні картинки вкрай негативно впливають на підсвідомість крихти, виснажуючи його нервову систему.

А звикання до телевізора відбувається дуже і дуже швидко. Напевно всі батьки неодноразово помічали, як малюк радісно починав сміятися, почувши звуки знайомої реклами або музичної заставки якої-небудь програми. Приблизно з трьох — чотирирічного віку дитина вже в змозі вловити сенс що відбувається на екрані, проте вони зовсім не вміють розмежовувати вигадка, що відбувається на екрані і реальність. Саме тому батьки повинні бути вкрай педантичними при виборі передач для перегляду дитини. Намагайтеся уникати будь-яких програм, що містять сцени насильства, жорстокості, страшних сцен, які можуть налякати дитину.

Час перегляду мультиків також необхідно обмежити. Адже мультики, в будь-якому випадку, є для дитини сильним подразником і перевантажують його нервову систему. Наступний аспект — скільки можна дитині дивитися телевізор? Дитячі психологи рекомендують обмежити час перегляду телевізора приблизно 15 хвилинами на добу для дітей від трьох до семи років. Обов'язково звертайте увагу на те, які саме мультики дивиться ваша дитина. Не варто давати малюкові дивитися мультики, в яких пропагується жорстокість і агресія. Адже саме в цьому віці у дитини вкрай сильно виражена здатність до ідентифікації себе з мультиплікаційними героями і, як наслідок, наслідування їх поведінці.

Приблизно до семи років діти стають здатними відрізнити дії, що відбуваються на екрані від реального життя. В цей час ви можете злегка розширити коло переглядаються передач, проте не забуваючи стежити за тим, щоб у них не було жорстоких сцен. Час перегляду також можна збільшити приблизно до півгодини на добу.

І тільки до десяти років діти набувають здатність повною мірою здатність сприймати і об'єктивно оцінювати час і простір, аналізувати, розмірковувати і робити висновку, а також відрізняти вигадку від реальності. У цьому віці для дитини на перший план при перегляді телепередач виходить сенс побаченого, а не зорові образи, як раніше.

Приблизно в цьому віці діти вже можуть самі вибирати ті телепередачі, які вони хочуть подивитися. Однак і в цьому віці батьки в обов'язковому порядку повинні уважно стежити за вибором дитини. Адже саме в цьому віці у нього відбувається самосвідомість себе, як особистості. Переоцінка цінностей, становлення свого я і формування власної думки. І набагато розумніше, щоб у цей період на свідомість дитини не впливали негативні образи телевізійних героїв, часто зовсім не позитивних.

Хлопчики в цей період починають ототожнювати себе із красивими, сильними і мужніми героями, які часто виявляються далеко не позитивними персонажами, а часто відверто негативними. Дівчатка ж часто намагаються походити на телевізійних красунь, виснажуючи себе дієтами з найменших років.

Також часто батьки ставлять дитячим психологам питання з приводу того, з якого віку можна дозволяти дітям самостійно дивитися телевізор, без присутності дорослих. Звичайно ж, зрідка, якщо мамі необхідно деяку кількість вільного часу, вона може поставити диск з мультфільмами і залишити трирічного малюка подивитися їх самостійно. Однак подібні сеанси не повинні ставати правилом. Дитині в першу чергу необхідна увага батьків.

Приблизно з семирічного віку дитині можна дозволяти дивитися телевізор самостійно, за умови, що ви точно знаєте, які саме програми дивиться ваша дитина. А взагалі спільний перегляд телепередач є прекрасним проведенням часу і дозволяє батькам спрямувати розвиток дитини в необхідне русло.

Батьки повинні заздалегідь домовитися зі своїм малюком про те, яка кількість часу він буде дивитися телевізор. Ви можете вибрати певну кількість годин на добу або на тиждень, але дитина повинна точно знати. Яка кількість часу він може провести перед телевізором. Звичайно ж, це не допоможе повністю запобігти прохання «Ну можна ще трохи — трохи посидіти?», Проте допоможе звести капризи до можливого мінімуму.

Для того щоб досягти максимального ефекту, не варто концентрувати увагу дитини саме на часі перегляду телевізора — набагато ефективніше буде, якщо ви з дитиною разом приділіть час вибору тих програм чи мультфільмів, які дитина буде дивитися на майбутньому тижні. Подібна міра дозволить дитині відчувати себе повноправним учасником усіх подій, що відбуваються в його родині, а не бути простим пасивним спостерігачем.

Пам'ятайте про те, що вашу домовленість з дитиною необхідно переглядати заново щотижня. Крім того, скільки часу дитина буде дивитися телевізор, необхідно обговорити те, в який саме час дитина буде дивитися телевізор — ввечері чи, у вихідні чи дні. Можете разом з дитиною вирішити, чи буде він дивитися телевізор кожен день потроху, або ж довше у вихідні дні. Навіть після того, як дитина підросте і стане самостійно вибирати собі телепередачі, батьки повинні контролювати те, що дивиться дитина. І саме слово батьків повинно бути вирішальним у виборі передач для перегляду.

Звичайно ж, батькам дуже складно постійно контролювати дитину, особливо якщо він вже досить дорослий. Для того щоб дитина беззаперечно виконував те, що йому велять батьки, до правил його необхідно починати привчати в самому ранньому віці. Якщо дитина з малих років буде знати, що слово батьків — це закон для нього, батькам не доведеться застосовувати ніяких санкцій. Проте ні в якому разі не варто не варто просто забороняти щось дитині, нічим не мотивуючи свій апретом. Це може викликати реакцію протесту в дитини. Намагайтеся завжди обгрунтовувати свої рішення — це допоможе дитині швидше прийняти їх.

ТБ в дитячій кімнаті

Теледрур или телеврар? Развивающие аспекты

Дуже багато батьків купують телевізор спеціально для дитячої кімнати. Однак дитячі психологи стверджують, що дитяча кімната — найбільш невідповідний місце для телевізора. Якщо телевізор є постійним фоном, це заважає дитині знайти для себе більш відповідне заняття, ніж перегляд телевізора. У тому випадку, якщо у дитини буде вільний доступ до перегляду мультиків і фільмів, він напевно не захоче читати книги, грати в будь — які розвиваючі ігри, що просто необхідно для його гармонійного розвитку і самосвідомості.

Дуже часто у батьків і дітей не збігаються погляди на будь — які передачі. Те, що подобається батькам, може не подобатися дитині, і навпаки. Не варто користуватися своїм батьківським авторитетом і просто забороняти дитині перегляд його улюблених телепередач і нав'язувати свою точку зору. Набагато розумніше піти на компроміс і разом з дитиною подивіться і ті передачі, які подобаються йому, і ті, які подобаються вам.

Після цього обов'язково обговоріть, що саме подобається вам і не подобається дитині, а також навпаки. Можливо, після спільного перегляду телепередач вам вдасться переконати дитину, а можливо, ви і самі зміните свою думку.

Не менше запитань у батьків викликає і реклама, яку у величезних кількостях показують по телевізору. Найбільш актуальне це питання в відношенні самих маленьких діток. Уже однорічні крихти чудово розпізнають звуки улюбленої реклами, а також логотипи товарів. Однак призначення рекламних роликів діти виявляються здатними сприймати тільки приблизно з семирічного віку.

Якщо мова йде про маленьких діточок, проблема з рекламою вирішується дуже просто — достатньо просто перемкнути канал, або вимкнути телевізор. А от з дітьми постарше трохи складніше. Батьки повинні обов'язково розмовляти з дітьми, пояснюючи їм призначення реклами. Це допоможе уникнути істерик в магазині, коли дитина буде вимагати купити будь — яку річ в магазині, яку раніше він бачив у рекламному ролику по телевізору.

Дуже часто батьки, контролюючи, щоб діти не бачили дорослих фільмів і передач, що містять сцени насильства і жорстокості, абсолютно спокійно включають випуск інформаційних програм, не звертаючи увагу на присутність в кімнаті дитини. Однак дорослі дуже часто забувають про те, що реалії життя, що показуються у випуску новин, найчастіше виявляються набагато страшніше і більш жорстокими, ніж сцена самого кривавого бойовика.

Намагайтеся не допускати перегляду інформаційних телепередач дітьми молодше 8 — 9 років. Маленькі діти дуже важко сприймають чужі переживання і біль, дуже швидко і в повній мірі проектуючи всі біди на себе і своїх рідних. Не варто їх піддавати зайвим психологічним навантаженням. Якщо ж все-таки так вийшло, що дитина побачила сцену, що містить насильство або будь — яку катастрофу, обійміть крихту, м'яко заспокойте його. Це створить у дитини ілюзію спокою і захищеності. А адже це найголовніше, що необхідно для психологічного спокою вашого малюка.

Проте ні в якому разі не замовчуйте те, що дитина побачила на екрані, а також не намагайтеся просто перевести тему розмови. Це тільки посилить психологічний стан дитини і посилить його тривогу. Обов'язково проговорите побачене, пояснивши дитині незрозумілі для нього моменти. Обов'язково робіть акцент на тому, що для порятунку людей прикладаються всі зусилля, і людей не кинуть навіть у самій небезпечній ситуації.

І останнє, про що необхідно згадати, говорячи про вплив телевізора, це еротичні сцени. Зрозуміло, мова про секс і насильство навіть не йде — батьки повинні повністю виключити всі фільми і передачі, які можуть містити подібні сцени. Проте, найчастіше, і у фільмах, призначених для сімейного перегляду, зустрічаються сцени легкого еротичного характеру. Як правило, маленькі дітки не звертають на подібні сцени ніякої уваги. А от якщо це побачать діти старшого віку, у них можуть виникнути питання. Не варто ухилятися від них — подібні сцени можуть стати прекрасним приводом поговорити з дитиною про сексуальність і взаємини статей.

Дитина і комп'ютер

Удалённая работа Работа фрилансера Крутиков Николай krutikov Дети и интернет

Наступна, не менш сильно хвилює батьків проблема — вплив комп'ютера на дитину. Комп'ютер в наш час є практично в кожному будинку, і знайомство дітей з комп'ютером починається в самому ніжному віці. Найчастіше вже трирічний малюк спритно управляється з комп'ютерною мишкою. А чи так це безпечно для дитини? Чи шкідливий комп'ютер для дітей?

Як показують численні дослідження, навіть нетривалий час, проведений за комп'ютером, дає значне навантаження як на психіку дитини, так і на його зорову систему. Подібне явище спостерігається у 78% всіх дітей, тоді як шестигодинний навчальний день таке ж стомлення викликає всього у 43% дітей. Проте в тому випадку, якщо втому, що виникла в результаті шкільних занять, дитина помітить відразу, то перевтома, викликана зловживанням комп'ютером, практично завжди залишається непоміченим.

Дитина, яка захопилася інтернетом або комп'ютерними іграми, знаходиться в стані підвищеної емоційного збудження. І саме це емоційне збудження і не дозволяє їм вчасно помітити настала втома, і робота з комп'ютером триває далі. В результаті втома накопичується, немов снігова куля, поступово доводячи дитини до повно нервового виснаження.

А якщо за комп'ютером сидять абсолютно маленькі діти, про шкоду безконтрольного доступу до комп'ютера не доводиться навіть і говорити. Найчастіше, якщо батьки зайняті, дитина проводить за екраном комп'ютера практично весь день. А ввечері мами дивуються, чому дитина стає настільки збудженою, нервовим і некерованим. Дитина може довго не засинати, а заснувши, постійно прокидатися, або ж навіть просто кричати уві сні. Батьки починають нервувати, купувати дитячі заспокійливі препарати. Після того, як будуть перепробувані всіх заходів, батьки звернуться до лікаря. І уявіть собі, яке ж здивування батьків, коли вони дізнаються від лікаря, що винуватцем усього є такий нешкідливий на перший погляд комп'ютер.

Однак, на щастя, останнім часом батьків все частіше і більше став хвилювати питання «комп'ютер і здоров'я дітей». Шкода комп'ютера для дітей найчастіше або недооцінюють, або ж у значній мірі перебільшують. На першому місці стоїть питання про електро випромінюванні від комп'ютера. Вимірювання рівня випромінювання показують, що рентгенівське випромінювання від сучасних комп'ютерів не перевищує допустимих безпечних для здоров'я значень. Те ж саме справедливо і відносно електромагнітних випромінювань. Однак якщо ви власник комп'ютера минулого покоління, вам слід мати на увазі, що ці показники збоку і з заднього боку екрану трохи вище нормальних показників.

Правила обладнання робочого місця

Крім того, вирішуючи питання, чи буде стояти комп'ютер в кімнаті дитини, пам'ятайте про те, що працюючий комп'ютер здатний в значній мірі змінювати характеристики повітря. Температура після години роботи комп'ютера підвищується на 6 — 7 градусів, а вологість, навпаки, знижується на 35 — 40%. Також в приміщенні значно підвищується вміст двоокису вуглецю — приблизно на 30%. Повітря сильно іонізується, в ньому збільшується кількість позитивних іонів, що самим несприятливим чином впливає на працездатність і стан здоров'я дитини. Осідаючи на порошинках, іони потрапляють в дихальні шляхи дитини, що. У свою чергу, часто приводить до першіння в горлі, виникнення кашлю і сльозоточивості.

При покупці хорошого сучасного комп'ютера всі ці негативні прояви знижуються в рази, проте дещо — які проблеми все ж залишаються. Батьки повинні запам'ятати кілька простих правил, які допоможуть уникнути багато ускладнень:

 • При виборі місця для комп'ютера необхідно стежити, щоб він стояв або в кутку, або ж задньою стінкою був звернений до поверхні стіни.
 • У тій кімнаті, де стоїть комп'ютер, необхідно щодня проводити ретельне вологе прибирання. Не рекомендується в цій кімнаті стелити килимові покриття.
 • До початку сеансу роботи з комп'ютером, а також після його закінчення необхідно протирати екран спеціальною серветкою для видалення пилу.
 • Як можна частіше провітрюйте приміщення, в якому працює комп'ютер.
 • Також ні в якому разі не можна забувати про необхідність зволоження повітря в приміщенні, де працює комп'ютер. Ви можете повісити вологі рушники, проте їх необхідно постійно змінювати. Можливо, акваріум в кімнаті стане кращим рішенням.

Вплив комп'ютера на здоров'я дитини

ВРЕД КОМПЬЮТЕРА HА ЗДОРОВЬЕ ЧЕЛОВЕКА Раздел Женское Здоровье LadyExpert.ru - Территория женского счастья

Але це ще не все ускладнення, які можуть виникнути в результаті зловживання роботою за комп'ютером. І діти піддаються негативному впливу набагато більшою мірою, ніж дорослі люди. Пояснюється цей факт досить просто.

Дитину в 6 — 7 років представляє собою бурхливо розвивається. Формується кісткова система, в тому числі інтенсивно ростуть кістки зап'ястя, і тривала робота з мишкою може нанести шкоду.

Дитина і телевізор … Телевізор давно і міцно увійшов у життя сучасної людини. І, звичайно ж, у життя дитини. Дитина, що дивиться телевізор — абсолютно рядове явище в сучасному світі. І далеко не завжди батьки замислюються про те, чи можна дітям дивитися телевізор і в яких кількостях. Щоб відповісти на ці питання, необхідно знати, яким же вплив телевізора на дітей.
Чому ж діти так люблять телевізор? Психологи пояснюють цей факт тим, що зображення на екрані часто відволікає дитину від реального світу. І якщо, наприклад, при поході в кінотеатр дитина в повній мірі усвідомлює нереальність того, що відбувається на екрані, то вдома він отримує нову інформацію з екрану телевізора в абсолютно звичною для нього домашній обстановці, а не в кінозалі. Саме це і плутає мозок малюка, примушуючи брати за реальну дію все, що відбувається на екрані телевізора. Дитині дуже складно самостійно самоусунутися від того, що відбувається на екрані, внаслідок чого цей дивовижний ефект багаторазово посилюється.

Дуже багато суперечок викликає питання «телевізор і немовля». Багато батьків вважають, що зовсім маленькі дітки до певного віку взагалі не сприймають того, що відбувається на екрані. Почасти така точка зору вірна — діти в силу своїх вікових особливостей не здатні вловити суть дій не тільки на екрані, але і в житті. Проте численні дослідження довели, що вже місячні діти здатні концентрувати увагу на рухомій зображенні телевізора. І подібні картинки вкрай негативно впливають на підсвідомість крихти, виснажуючи його нервову систему.

А звикання до телевізора відбувається дуже і дуже швидко. Напевно всі батьки неодноразово помічали, як малюк радісно починав сміятися, почувши звуки знайомої реклами або музичної заставки якої-небудь програми. Приблизно з трьох — чотирирічного віку дитина вже в змозі вловити сенс що відбувається на екрані, проте вони зовсім не вміють розмежовувати вигадка, що відбувається на екрані і реальність. Саме тому батьки повинні бути вкрай педантичними при виборі передач для перегляду дитини. Намагайтеся уникати будь-яких програм, що містять сцени насильства, жорстокості, страшних сцен, які можуть налякати дитину.

Час перегляду мультиків також необхідно обмежити. Адже мультики, в будь-якому випадку, є для дитини сильним подразником і перевантажують його нервову систему. Наступний аспект — скільки можна дитині дивитися телевізор? Дитячі психологи рекомендують обмежити час перегляду телевізора приблизно 15 хвилинами на добу для дітей від трьох до семи років. Обов'язково звертайте увагу на те, які саме мультики дивиться ваша дитина. Не варто давати малюкові дивитися мультики, в яких пропагується жорстокість і агресія. Адже саме в цьому віці у дитини вкрай сильно виражена здатність до ідентифікації себе з мультиплікаційними героями і, як наслідок, наслідування їх поведінці.

 • Приблизно до семи років діти стають здатними відрізнити дії, що відбуваються на екрані від реального життя. В цей час ви можете злегка розширити коло переглядаються передач, проте не забуваючи стежити за тим, щоб у них не було жорстоких сцен. Час перегляду також можна збільшити приблизно до півгодини на добу.
 • І тільки до десяти років діти набувають здатність повною мірою здатність сприймати і об'єктивно оцінювати час і простір, аналізувати, розмірковувати і робити висновку, а також відрізняти вигадку від реальності. У цьому віці для дитини на перший план при перегляді телепередач виходить сенс побаченого, а не зорові образи, як раніше.
 • Приблизно в цьому віці діти вже можуть самі вибирати ті телепередачі, які вони хочуть подивитися. Однак і в цьому віці батьки в обов'язковому порядку повинні уважно стежити за вибором дитини. Адже саме в цьому віці у нього відбувається самосвідомість себе, як особистості. Переоцінка цінностей, становлення свого я і формування власної думки. І набагато розумніше, щоб у цей період на свідомість дитини не впливали негативні образи телевізійних героїв, часто зовсім не позитивних.

Хлопчики в цей період починають ототожнювати себе із красивими, сильними і мужніми героями, які часто виявляються далеко не позитивними персонажами, а часто відверто негативними. Дівчатка ж часто намагаються походити на телевізійних красунь, виснажуючи себе дієтами з найменших років.

 • Також часто батьки ставлять дитячим психологам питання з приводу того, з якого віку можна дозволяти дітям самостійно дивитися телевізор, без присутності дорослих. Звичайно ж, зрідка, якщо мамі необхідно деяку кількість вільного часу, вона може поставити диск з мультфільмами і залишити трирічного малюка подивитися їх самостійно. Однак подібні сеанси не повинні ставати правилом. Дитині в першу чергу необхідна увага батьків.
 • Приблизно з семирічного віку дитині можна дозволяти дивитися телевізор самостійно, за умови, що ви точно знаєте, які саме програми дивиться ваша дитина. А взагалі спільний перегляд телепередач є прекрасним проведенням часу і дозволяє батькам спрямувати розвиток дитини в необхідне русло.
 • Батьки повинні заздалегідь домовитися зі своїм малюком про те, яка кількість часу він буде дивитися телевізор. Ви можете вибрати певну кількість годин на добу або на тиждень, але дитина повинна точно знати. Яка кількість часу він може провести перед телевізором. Звичайно ж, це не допоможе повністю запобігти прохання «Ну можна ще трохи — трохи посидіти?», Проте допоможе звести капризи до можливого мінімуму.
 • Для того щоб досягти максимального ефекту, не варто концентрувати увагу дитини саме на часі перегляду телевізора — набагато ефективніше буде, якщо ви з дитиною разом приділіть час вибору тих програм чи мультфільмів, які дитина буде дивитися на майбутньому тижні. Подібна міра дозволить дитині відчувати себе повноправним учасником усіх подій, що відбуваються в його родині, а не бути простим пасивним спостерігачем.

Пам'ятайте про те, що вашу домовленість з дитиною необхідно переглядати заново щотижня. Крім того, скільки часу дитина буде дивитися телевізор, необхідно обговорити те, в який саме час дитина буде дивитися телевізор — ввечері чи, у вихідні чи дні. Можете разом з дитиною вирішити, чи буде він дивитися телевізор кожен день потроху, або ж довше у вихідні дні. Навіть після того, як дитина підросте і стане самостійно вибирати собі телепередачі, батьки повинні контролювати те, що дивиться дитина. І саме слово батьків повинно бути вирішальним у виборі передач для перегляду.

Звичайно ж, батькам дуже складно постійно контролювати дитину, особливо якщо він вже досить дорослий. Для того щоб дитина беззаперечно виконувала те, що їй велять батьки, до правил його необхідно починати привчати в самому ранньому віці. Якщо дитина з малих років буде знати, що слово батьків — це закон для нього, батькам не доведеться застосовувати ніяких санкцій. Проте ні в якому разі не варто не варто просто забороняти щось дитині, нічим не мотивуючи своє рішення. Це може викликати реакцію протесту в дитини. Намагайтеся завжди обгрунтовувати свої рішення — це допоможе дитині швидше прийняти їх.

Блоги