У ДНЗ «Світлячок» с. Нельгівка Приморського району Запорізької області виховання патріотизму у дошкільнят є одним із ключових завдань, над яким працює педагогічний колектив. Так, щороку у річному плані роботи передбачаються заходи національного характеру, присвячені різним державним та релігійним святам. Так, щороку проводиться фестиваль «Тато, мама, я – українська сім’я», метою якого є спільне залучення батьків та педагогів до виховання у дітей почуття любові до власної країни, культурних надбань свого народу, любов до традицій. Все це поєднується з родинним вихованням.

     Щороку восени вихованці нашого садка беруть активну участь у проведенні свята Дня села. Дошкільнята у національних костюмах розповідають віршики, танцюють, співають. Таким чином виховується любов дітей до свого краї та до Батьківщини.

        Регулярно у літньо-осінній період педагоги нашого садка проводять краєзнавчі екскурсії у межах нашого села. Так, діти мають змогу побачити багатоманіття природи власного краю – широкі чисті плеса ставків, густі гаї біля полів, поля з колосистою пшеницею чи сонцесяйним соняшником. Діти розглядають рослинний світ, слухають пташині пісні, любуються красою своєї землі.

     Також, з метою виховання у дітей поваги до інших людей, до хліборобської праці, працелюбства, педагоги проводять екскурсії на поля та зерносховища – щоб діти мали змогу побачити те, як збирається та обробляється врожай, де він зберігається та як доставляються на об'єкти.

    З метою прищеплення любові до праці та до природи, регулярно проводиться акція «Чисте довкілля». Дітки мають змогу долучитися до процесу доглядання за рослинами, посадити квітку, полити дерево, а потім – насолодитися плодами своєї праці.

    Щорічно дошкільнята старшої підгрупи беруть участь у проведенні свята Дня Перемоги – співають пісні, розповідають вірші, танцюють. Так у дітей виховується повага до тих, хто захищав рідну землю.

    У рамках співпраці зі школою також проводяться тематичні свята. Так, у 2014-2015 рр. спільно з молодшими школярами КЗ «Нельгівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» проводились такі свята з національним забарвленням: Свято рушника, Свято матері. Під час проведення Свята рушника діти отримали змогу ознайомитись з символами України, її вишивкою, роллю хліба, солі, вишитих рушників у житті українського народу. Дітки інсценували миті з життя українців, тісно пов’язані з національним колоритом та традиціями (сватання, весілля, народження дитини, проводи в армію, проста праця, поєднана з виконанням пісень тощо). Під час проведення Свята матері, у дошкільнят формувалось почуття любові до батьків, сімейних та національних традицій.

Окрім зазначених заходів, регулярно у ДНЗ «Світлячок» проводяться й інші менш помітні заходи – заняття з ознайомлення дітей із національною українською символікою, ігри, розваги, тематичні бесіди, регулярні міні-екскурсії вулицями рідного села.

   Для виконання завдань щодо формування патріотизму та любові до рідного краю, у групі створено національний куточок, який містить у собі: національні та державні символи, ляльки-мотанки у національних костюмах, віночки тощо. Також створено міні-музей, в якому наявні українські гончарні вироби, вишивка, міні макет старовинної української хати. Також до куточку регулярно долучаються вироби (поробки) дітей та їхніх батьків на національну тематику.

   За період з січня 2015 року у ДНЗ «Світлячок» було проведено такі заняття: «Я і вся моя сім’я», «Гарні диво-яєчка», «Лелечине гніздо», «Мій перший віночок», «Калинонько-красунечко», «Моя Батьківщина, моя Україна», «Подорож рідним селом», «На світі є одна Вкраїна». Проведено такі ігри: «Веселі козачата», «Хто швидше сплете віночок», «Бабуся і гуси», «Гори дуб», «Ходить гарбуз по городі» тощо. Проведено гру-вікторину та виставку малюнків на тему: «Мій рідний край». 

           Також, до Дня захисника України проведено зустріч з воїнами АТО

   Під час навчально-виховного процесу, навіть за відсутності тематичних заходів та занять, відбувається виховання патріотизму: на заняттях з мовлення дітки вивчаються українські приказки прислів’я, вірші, казки; на заняттях з природи – спостерігають за природою рідного краю; на заняттях з фізкультури – грають у традиційні народні ігри; на заняттях з малювання – малюють природу України.

   Таким чином, при вихованні у дітей любові до Батьківщини, до рідного краю, до людей, до рідної мови, українських традицій надзвичайно важливою є комплексність – зусібічне неперервне формування цих якостей як під час проведення тематичних заходів – як основний спосіб, так і під час проведення заходів та занять, які побіжно стосуються даної тематики. В такому випадку вдасться виховати високоморальну свідому особистість.

Шановні відвідувачі, словосполучення, виділені зеленим кольором, є посиланням на матеріал, про який йде мова. Щоб перейти за посиланням, натисність на виділене словосполучення